Czarne mydło

Czarne mydło

 Czarne mydło wraz z szorstką rękawicą zwaną Kessą stanowi podstawę marokańskiego Hammamu. Hammam to tradycyjny sposób dogłębnego oczyszczania i pielęgnacji ciała. Czarne mydło powstało z naturalnych składników takich jak oliwa z oliwek i sprasowane czarne oliwki. Ma konsystencję pasty koloru brązowego. Czarne mydło działa jak peeling enzymatyczny a za pomocą rękawicy sprawia, że pozbywamy się martwego naskórka. Może być stosowane do bardzo wrażliwej, suchej skóry a w Maroku używa się go także do mycia niemowląt.
  • dogłębnie oczyszcza skórę z toksyn,
  •  działa podobnie jak peeling enzymatyczny, usuwa martwy  naskórek,
  • dotlenia i nawilża,
  • dostarcza witaminę E zawartą w oliwie z oliwek, daje  wyczuwalny efekt „wygładzenia” skóry
Sposób użycia wraz z rękawicą: Nakładamy mydło na dobrze rozgrzaną skórę gorącą wodą. Po upływie ok 3 minut spłukujemy bardzo dokładnie mydło za pomocą gorącej wody. Następnie przechodzimy do oczyszczania skóry za pomocą rękawicy. Pocieramy skórę ściągając martwy naskórek. Skóra po tym zabiegu jest aksamitnie gładka  i prawdziwie oczyszczona. Świetnie nadaje się teraz do położenia na nią oleju arganowego.
Maseczka na twarz: Na zwilżoną letnią wodą twarz rozprowadź mydło i pozostaw na kilka, kilkanaście minut. Dokładnie zmyj twarz letnią wodą i  delikatnie osusz ręcznikiem. Skóra będzie doskonale oczyszczona i gładka.
Pielęgnacja pięt:  Moczymy stopy w wodzie z solą, następnie rozprowadzamy na stopach czarne mydło i pozostawiamy je na ok. 15 minut. Następnie pocieramy pięty pumeksem, spłukujemy, suszymy i wcieramy olejek arganowy. Stopy owijamy foliowym woreczkiem i zakładamy skarpetki.
Golenie: Czarne mydło nadaje się również jako krem do golenia zarówno dla Panów jak i Pań.
Mydło nie posiada żadnych środków konserwujących. W opakowaniu nie może pozostać woda zatem należy je nakładać suchą ręką.
Skład: aqua,  olive oil, potassium hydroxyde , ekstrakty zapachowe.
Nasze mydła są o zpachach:
– jaśmin
– róża
– kwiat pomarańczy
– eukaliptus
– lawenda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *